NLP Nedir?

Nöro: Nörolojik zihinsel süreçlerimiz. Linguistik: Dil ve kelimeleri kullanma şeklimiz. Programlama: Öğrenilmiş ve amaçlarımız doğrultusunda baştan programlanabilen davranışlarımız. NLP; zihin, dil ve davranış arasında ilişki kurarak, bireylerin kişisel hedeflerine ulaşmaları adına zihinlerini ne şekilde kullanabileceklerini öğreten değişim teknolojisidir. NLP bir sanat ve bilimdir; mükemmelliğin modellenmesidir.

NLP; önce insanın doğal olarak neler yaptığına bakar, bunu tanımlar, nasıl yaptığını ortaya çıkarır ve sonra yaşamının her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Bir bakıma onun yaşama sahasını genişletir. Davranışlarınızdaki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımızda, yaşamınıza nelerin yardımcı olacağını, nelerin olamayacağını görmeye başlarsınız. NLP sizin bir nehir gibi büyük okyanuslara akabilmenizi sağlar. NLP’ nin amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli gelişmektir. NLP etkili iletişim kurmak için size gerekli malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğunu anlamak, algılama kabiliyetimize bağlıdır.

NLP SİZE VE AİLENİZE NELER KAZANDIRIR?

 •Bilinçdışı Zihnin Öğrenme Becerileri: Bilinçdışı zihnin çalışma yöntemlerini öğrenerek, sizi sınırlayan alışkanlıklarınızı ne şekilde öğrendiğinizi keşfedip, sizi hedeflerinize götürecek yeni alışkanlıkları hangi yollarla kazanacağınızı deneyimleyerek öğreneceksiniz.

•İletişim:  Aileniz, arkadaşlarınız ve iş hayatınızdaki insanlarla iletişim etkinliğiniz önemli derecede artacak. Aynı zamanda kullandığınız dil ve sözcüklerin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan doğruya ne şekilde etkilediğini anlayacaksınız.

•Duyguların Yönetimi: Duygularınızı nasıl kontrol edebileceğinizi, yönetebileceğinizi öğreneceksiniz.

•Geleceğinizi Şekillendirmek: İstediğiniz geleceğinizi oluşturmak adına zihninizi nasıl kullanabileceğinizi ve davranışlarınızı nasıl programlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

 •Kişisel Motivasyon: Kendi kendinizi hangi yöntemlerle motive edebileceğinizi öğreneceksiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’deki NLP Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki NLP Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki NLP Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama -

Yorumlar