NLP nedir?

Kişisel üstünlüğün ve mükemmelliğin bilimi ve teknolojisidir. Bireyde yüksek motivasyon ve özgüven sağlayacak teknikleri içermektedir.

Neuro Linguistic Programming; bir diğer ifade ile Sinir Dili Programlaması olarak tanımlanan NLP hem bilinci hem de bilinçaltını etkin bir şekilde kullanmak için zihinsel sürecin yeniden yapılandırılması tekniğidir. En genel anlamda zihni kullanma kılavuzudur.

NLP bireyin hayatında ters giden bir şeyler varsa, bunu değiştirmek için kişinin önce kendini değiştirmesi gerektiğini savunur. Bireyin yaşamı içinde hep aynı sonuçlarla karşılaşmasının sebebini hep aynı düşünce tarzıyla aynı yöntemleri kullanmış olmalarına dayandırarak, bireyin farklı sonuçlar alabilmesi için farklı yöntemler denemeleri gerektiğini savunur.
NLP insanların zihinlerini değiştirerek yaşamalarını değiştirebileceklerinin keşfedilmesidir. 1970’lerin başında bir matematikçi psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci olan John Grinder’in  üç psikoterapisti (Milton Ericson, Virginia Satır, Gregory Bateson) modellemesiyle ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşıldığı gibi NLP’nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesiyle oluşmuştur. Bu sebeple kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı diye tanımlayabiliriz.

NLP başlı başına pozitif bir düşünce sistemidir. İnsanların bazıları geçmişteki  kötü olaylara takılarak hayatlarını sürdürürler. Bazıları ise geleceğin kaygılarıyla mutsuz bir hayat yaşar. NLP insana geçmişten ders alarak bu güne odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir.

NLP’nin geçmişi temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup hedef belirleme teknikleri de misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umutla bakarlar. Bu sayede de günlük hayatlarını daha pozitif yaşama şansı sahip olurlar.

NLP duygu ve düşüncelerimizi bizi daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yolarını gösterirken iç ve dış iletişimimizin nasıl olması gerektiğini de anlatır. NLP’nin çok çeşitli kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları; eğitim, aile içi iletişim, sağlık, iş dünyası, terapi, spor, bireysel danışmanlıktır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğtimi ile ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Eğtimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  NLP Eğtimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Eğtimi için   0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Eğtimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp nedir NASIL uygulanır - nlp nedir ne Ise Yarar - nlp teknikleri - nlp nedir vikipedi - nlp Kitapları - nlp nedir ekşi - nlp nedir - izmir hızlı okuma - pratisyen eğitimi - etkin nlp -

Yorumlar